Máme mistra světa

3. října 2021

Koncem září 2021 se konalo ve švédském Halmstadu mistrovství světa v klasickém silovém trojboji. Mistrovských bojů se zúčastnili i členové TJ SŠTaS Karviná. Jak to dopadlo?  Dozvíte se z rozhovoru pro facebook města Karviné :

Barbora Švaňová, Mikuláš Sikora společně s trenérem Workout a Powerlifting TJ SŠTaS Karviná Lukášem Strouhalem hlásí: „Soutěžní mise splněna“. Ve švédském Halmstadu se zúčastnili Mistrovství světa v klasickém silovém trojboji. Oba soutěžili v závodech RAW bez podpůrného vybavení, Barbora v kategorii dorostenky do 57 kg získala bronzovou medaili, Mikuláš se v kategorii dorostenci do 83 kg stal mistrem světa a přivezl zlatou medaili. Nabití dojmy a spoustou zkušeností se s námi podělili o zážitky.
„Mistrovství jsem si moc užil. Přivezl jsem si spoustu zážitků a zkušeností. Bylo to pro nás s trenérem něco nového, ale myslím, že jsme to zvládli perfektně. Zlatá medaile mě moc těší. Samozřejmě je co zlepšovat. Snažil jsem se u třetího pokusu na mrtvém tahu o světový rekord, který zatím nevyšel. Teď už víme, co doladit, takže se můžete těšit na další výkony. Touto medailí to nekončí,“ prozradil Mikuláš Sikora.
„S celkovým třetím místem a bronzovou medailí jsem spokojená, ale s výkonem bohužel ne. Chtěla jsem si navýšit osobní rekordy, což se nepodařilo ani v jedné disciplíně. Ale zkušenost to byla opravdu skvělá, nesrovnatelná s českými soutěžemi, ať už co se týče průběhu závodu nebo samotných soutěžících. Tato soutěž nám ukázala věci, které na mě fungují a které naopak ne, a tak tomu můžeme uzpůsobit trénink, abych se na Mistrovství Evropy vrátila silnější,“ uvedla Barbora Švaňová.
„Mistrovství světa byl úžasný zážitek. Říkal jsem si, jaké máme štěstí, protože spoustě sportovcům a trenérům se za celý život nepodaří na něj dostat. Byla to i velmi cenná zkušenost od cestování a ubytování, během samotné soutěže, až po některá rozhodnutí, která jsme měli rozhodnout lépe a určitě se z toho do budoucna ponaučíme. Oba soutěžící - Mikuláš a Barbora - už v nominaci měli medailové ambice, které spojené s bojovností a trochou zaslouženého štěstí za naši poctivou tréninkovou přípravu a dřinu vedly k medailovým úspěchům. Navíc u Mikuláše to vyvrcholilo vybojováním titulu mistra světa! Chtěl bych oběma svým svěřencům moc poděkovat za jejich bojovnost a důvěru v mé trenérské vedení. Dále poděkování patří městu Karviná a všem sponzorům za finanční a materiální prostředky pro vytvoření ideálních podmínek při přípravě. Velký podíl na tom má také Střední škola techniky a služeb Karviná za perfektní zázemí. A v neposlední řadě patří dík všem, kteří nás podporovali, rodinám a přátelům a u mě konkrétně patří největší dík mé ženě!,“ podělil se o dojmy trenér Lukáš Strouhal.
Už teď je jasné, že se můžeme těšit na další medaile. Ambice sportovců Workout a Powerlifting TJ SŠTaS Karviná jsou opravdu vysoké. Děkujeme za reprezentaci města Karviné.